Допомога при потраплянні стороннього предмета в дихальні путі/Files/images/1.jpg

Потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи – дуже поширена небезпечна ситуація серед дітей дошкільного віку, яка може призвести до травмування, асфіксії. Найчастіше в дихальні шляхи дитини можуть потрапити дрібні предмети – намистинки, кульки, деталі конструкторів, ґудзики, ягоди, насіння, камінці, монетки тощо.

Усі маніпуляції необхідно проводити негайно. Найбезпечнішим є потрапляння сторонніх предметів у верхні дихальні шляхи – носову порожнину, носоглотку, рото глотку, гортань – оскільки це може призвести до миттєвої загибелі або інвалідності дитини.

Ознаки потрапляння стороннього предмета в ніс: утруднення носового дихання; чхання; закладеність носа; носова кровотеча; поява рясних односторонніх виділень з неприємним запахом, якщо предмет находився тривалий час у носовій порожнині; біля входу до носу і на верхній губі спостерігаються пошкодження; біль у носі; сльозотеча; головний біль.

У разі виявлення цих ознак спокійним тоном попросить дитину дихати ротом. Потім затисніть вільну половинку носа дитини і попросіть її висякатися сильним видихом у ніс

Якщо дитина за віком не може виконати це, то потрібно затулити вільну ніздрю дитини та сильно видихнути їй у рот.

Якщо не вдалося досягти бажаного результату після 2-3-х спроб, необхідно терміново відвезти дитину до дитячої клініки.

Видаляти сторонній предмет повинен лікар-отоларінголог (ЛОР). Під час медичних маніпуляцій може знадобитися анестезія, тому дорогою до лікарні не давайте дитині не їсти не пити.

Не можна самостійно застосовувати інструменти для видалення сторонніх предметів. Адже так можна пошкодити слизову оболонку носа,проштовхнути предмет у вузький кістковий прохід, виштовхнути крізь носоглотку в гортань або трахею. Якщо намагатися витягти сторонній предмет пальцем або пінцетом, найчастіше це призводить до проштовхування його ще глибше

Сторонній предмет у носовій порожнині може провокувати розвиток запального процесу й утворення грануляції навколо цього предмета, а при тривалому його знаходженні призводить до утворення носових каменів – ринолітів.